جنوب پرس:بخشدار ريگ از توابع شهرستان گناوه استان بوشهر گفت: مشكل زيست محيطي جاده ساحلي جزيره شيف به بندر گناوه كه راه مناطق شمالي استان بوشهر به مركز و جنوب اين استان را كوتاه مي كند با تلاش و پيگيري استاندار و معاون امور عمراني استانداري بوشهر حل شده است.

به گزارش جنوب پرس،عبدالرسول حسن زاده روز دوشنبه درجمع مديران شهرستان گناوه افزود: اين جاده كه قسمت عمده اي از آن از بخش ريگ عبور مي كند، علاوه بر اينكه مسير شمال به مركز استان بوشهر را حدود 30 كيلومتر كوتاهتر مي كند با عبور از كنار بندر ريگ اين شهر را از بن بست ارتباطي خارج خواهد كرد. 
به گزارش ايرنا، عمليات اجرايي جاده ساحلي شيف به بندر گناوه در دولت ششم آغاز شد كه پس از مدتي به علت تخصيص نيافتن اعتبار متوقف شد اما با گذشت به يك دهه از توقف آ
ن برخي از قطعات آن در فازهاي مختلف بويژه در دولت نهم اجرايي شد و در دومين سفر استاني رييس جمهوري و هيات دولت به استان بوشهر در بهمن ماه سال 87 نيز حدود 10ميليارد تومان براي تكميل اين راه مصوب شد. 
اين جاده كه هم اينك بخش قابل توجهي از آن احداث شده چندسالي بدليل اينكه سازمان حفاظت محيط زيست معتقد بود به تالاب حله خسارت زيست محيطي وارد مي كند در حدفاصل شهرستانهاي بوشهر و گناوه نيمه كاره مانده بود كه به گفته بخشدار ريگ اكنون اين مشكل رفع شده است. 
بهره برداري از اين جاده ساحلي از يكسو دسترسي به مركز استان را براي مردم شمال اين استان تسهيل مي كند و از سوي ديگر يك شهر وده ها روستا در بخش ريگ شهرستان گناوه و شمال شهرستان بوشهر را از بن بست ارتباطي خارج كرده و راه آنها را كه سالهاي متمادي تحت تاثير اين جاده اصلاح نشده بود، بهبود مي بخشد. 
فاصله مركز استان بوشهر با بندر ديلم در شمالي ترين نقطه اين استان هم اكنون از مسير جاده گناوه به برازجان قريب به 195كيلومتر است./ایرنا


 

نوشته شده توسط وبلاگ اطلاع رسانی بخش ریگ در چهارشنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰ ساعت 16:32 موضوع بخشداری | لینک ثابت